امروز : چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۶ می باشد.

اخبار

مشترک خبرنامه شوید

تبلیغات متنی

استرس زیاد باعث افزایش خطر سکته می شود

استرس زیاد باعث افزایش خطر سکته می شود

علل ایجاد کننده بیماری های قلبی عروقی مانند سیگار کشیدن، فشار خون بالا و دیابت، فعالیت بالای «آمیگدال» (یک منطقه از مغز که درگیر استرس می شود) نیز می تواند منجر به این بیماری ها در انسان شود.

پژوهش های قبلی نیز نشان داده است که آمیگدال یا بادامه مغز در افراد مبتلا به اختلال فشار پس از جراحی (PTSD)، اضطراب و افسردگی فعال تر است اما قبل از این مطالعه، هیچ تحقیقی این منطقه از مغز را به خطر حمله قلبی و سکته مغزی مرتبط نشناخته بود.

دکتر احمد توکل سرپرست تیم تحقیق در این باره می گوید: «این مطالعه، این احتمال را به وجود می آورد که کاهش استرس می تواند مزایایی فراتر از گسترش بهبود احساس سلامت روان داشته باشد. »

به گفته دکتر توکل، «در نهایت، استرس مزمن می تواند به عنوان یک عامل خطرناک مهم برای بیماری های قلبی عروقی تلقی شود که مانند سایر عوامل خطرناک، باید به طور موثر مدیریت شود. »

در این مطالعه، اسکن مغز، فعالیت طحال و التهاب عروق ۲۹۳ بیمار به طور متوسط برای ۳ سال دنبال شد تا بررسی شود آیا آن ها دچار بیماری های قلبی عروقی می شوند یا نه. در این میان، کسانی که فعالیت آمیگدال بالاتری داشتند، بیشتر در معرض خطر بیماری های قلبی عروقی قرار داشتند

منبع : بیتوته

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید