امروز : چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۶ می باشد.

اخبار

مشترک خبرنامه شوید

تبلیغات متنی

حقایق و دانستنی های افراد مبتلا به آلرژی

حقایق و دانستنی های افراد مبتلا به آلرژی

فرد مبتلا به آلرژی همیشه باید، هم منتظر بهترین‌ها باشد و هم برای بدترین‌ها آماده باشد.

با اینکه بیشتر افرادی که مبتلا به آلرژی نیستند مشکلات عمومی افراد مبتلا به آلرژی را می‌دانند، ما مبتلایان به آلرژی می‌خواهیم شما ۵ مورد زیر را بدانید.

۱.لزوم یک حمله‌ی آلرژیک چشم‌های قرمز، خارش دار و خیس نیست

با اینکه معمولاً چشم‌های خیس و قرمز نشانه‌ی واضحی از آلرژی‌ها هستند، اما تنها نشانه‌ی یک حمله‌ی آلرژی‌ای نیستند. فشار سینوس می‌تواند یکی از دردناک‌ترین تجربه‌ها باشد اما هیچ نشانه‌ی مشهودی برای دیگران ندارد و فقط خود فرد مبتلا به آلرژی آن را درک می‌کند. از دیگر علایم شایع اما خاموش آلرژی‌ها شامل سردردهای تنشی، آبریزش بینی، و بی‌حالی هستند.

۲.ما باید برای دستمال کاغذی و ضدعفونی‌کننده‌ها پول کنار بگذاریم

این ممکن است برای بیشتر مردم یک مورد جزیی به نظر بیاید، اما یک مبتلا به آلرژی، گذاشتن چند جعبه دستمال کاغذی در چند جای خانه و ضد عفونی کننده‌ها را فراموش نمی‌کند. در زمان اوج حملات آلرژی‌ای، عوامل بسیار کوچکی می‌توانند محرک باشند، موجب عطسه‌های بلند شوند و گاهی اوقات باعث شوند سوراخ‌های بینی‌تان بسوزد و تنفس را برایتان دردناک کند و به همین خاطر مجبوید دائماً بینی‌تان را بپوشانید. به همین منوال، بهداشتی و تمیز نگه داشتن محیط زندگی‌تان، به صورت برنامه‌ای منظم درمی‌اید که ھم محیط‌تان را پاکیزه می‌کند و ھم خانه را از مواد آلرژی‌زا در امان می‌دارد.

۳.گاهی برای ما سخت است یک جو راحت پیدا کنیم

بعضی وقت‌ها که انتخاب برای دیگران بسیار ساده است، یک فرد مبتلا به آلرژی مردد به نظر می‌رسد. در زمستان، در حالی که بیشتر مردم ممکن است به راحتی از یک خانه‌ی گرم لذت ببرند، ما از خونریزی بینی قریب‌الوقوعی می‌ترسیم که ممکن است بعد از وارد شدن یک دقیقه هوای گرم و خشک به سینوس‌هایمان پیش بیاید.

۴.ما از شب می‌ترسیم

در حالی‌که بیشتر افراد فکر می‌کنند مبتلایان به آلرژی از خواب شبانه‌ی طولانی مدت لذت می‌بردند، اما کاملاً برعکس است. مسئله این نیست که ما نمی‌خواهیم استراحت کنیم به زبان ساده باید گفت آنقدر این آلرژی در طول خواب ادامه می‌یابد که ما ناتوان و عاجز می‌شویم. بین عطسه‌ها، فشار سینوس، و سردرد تنشی، گاهی تنفس سخت می‌شود و دراز کشیدن این وضعیت را بدتر می‌کند.

۵.تجویز دارو تنها دردمان را آرام می‌کند

یکی از اشتباه‌ترین جملاتی که می‌توان به یک فرد مبتلا به آلرژی گفت این است که” چرا به نسخه‌هایت عمل نکردی؟” با اینکه نسخه‌ها می‌توانند به ما در احساس راحتی هنگام انجام کارهای روزمره مان کمک کنند، اما یک حمله‌ی آلرژیکی را از ریشه درمان نمی‌کنند. آنها بیشتر اوقات فقط دردمان را تسکین می‌دهند. ما معمولاً بسیار در مورد مقدار داروی تجویز شده و اطمینان از همیشه به همراه داشتنشان، دقیق هستیم.

اگر مبتلا به آلرژی باشید یعنی باید خودتان را به تغییرات فصل‌ها، و محرک‌های رایج یک حمله عادت دهید، به علاوه اینکه درمان‌هایتان را فراهم کنید تا کاملاً برای حملات احتمالی آماده باشید. به محض تغییر فصل، به خاطر داشته باشید که آلرژی وضعیتی است بیش از عطسه و چشمان خیس است، یک بیماری مزمن پیش روندہ است که دائماً نیاز به مراقبت‌های گوناگون دارد.

منبع : آلامتو

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید